ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15617179
*
nr 1561 7179
Spegel
1900-tal. Höjd: 117 cm. Bredd: 51 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 19:14:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 21:06:33
1
300 kr
4/9 03:34:19
2
350 kr
4/9 10:40:59
1
500 kr
4/9 17:09:57
2
450 kr
4/9 17:09:57
1
500 kr (Budbetjänt)
4/9 17:55:04
3
800 kr
4/9 18:02:38
1
700 kr
4/9 18:02:38
3
800 kr (Budbetjänt)
4/9 19:07:15
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1561 7179
Spegel
1900-tal. Höjd: 117 cm. Bredd: 51 cm
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 21:06:33 | 1 | 300 kr |
4/9 03:34:19 | 2 | 350 kr |
4/9 10:40:59 | 1 | 500 kr |
4/9 17:09:57 | 2 | 450 kr |
4/9 17:09:57 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/9 17:55:04 | 3 | 800 kr |
4/9 18:02:38 | 1 | 700 kr |
4/9 18:02:38 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/9 19:07:15 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02